דף הבית ספרים צרו קשר English
 
 
 
"בית מצוינות לאומי" ("National Excellence House")
"מינהרת זמן" אשר ביציאה ממנה מחליט/ה העובר/ת בה כי למחרת בבוקר העבודה וכל פעולות החיים האחרות שלו/ה - כסנדלר/ית, כרופא/ה, כטכנאי/ת, כמוקדן/נית, כמורה, כספורטאי/ת, כחקלאי/ת, כנהג/ת וכדומה - תבוצענה בדרך משופרת (מניעתית/טובה) יותר מאשר הן בוצעו עד אתמול בערב, ועל ידי כך לשפר את המצוינות הלאומית ואיכות החיים של מדינה דמוקרטית. החלום והחזון הם שלכל מדינה דמוקרטית בעולם יהיה בית מצוינות לאומי משלה.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון מצוין
רק מי שמודד את תוצאות פעולותיו, יודע כמה הצליח. יחד עם זאת, הוא אינו יודע האם יכול היה להצליח יותר. כדי לדעת זאת, מומלץ לו שיתמקד בשני מישורים עיקריים: 1) לנתח את הסיבות שגרמו להיווצרותם של כשלים, ליקויים, תקלות ותופעות לא רצויות נוספות אחרות שמנעו ממנו להצליח יותר. 2) לתכנן פעולות שיפור ומניעה, המתבססות גם על הצלחות של אחרים באותו תחום, מעשה או פעולה. זאת, בתקווה שהאחרים מודדים את הצלחותיהם ומדווחים עליהן בצורה שמאפשרת ללמוד מהן.
תגובות: -1   צפיות: -1
אלן שניידר הביא לי את הפרויקט הזה וישר שאלתי, איפה יד ושם בתוך הסיפור?...כולנו היינו בגן חסידי אומות עולם...ואלן סיפר לי על החוק שרק מכסה מצילים לא יהודים. אז התעניינתי יותר ושוחחתי עם חבר כנסת לשעבר שגם בן של ניצול. הוא סיפר שכל יהודי היה במצוקה, ושלהעלות מסוימים מעל אחרים, עלול לזלזל באלה שלא יכלו להציל את עצמם, שכן הלכו כצאן לטבח. כמו עבור קרובים שלי...החיילים נכנסו לכפר יום אחד, אספו את כולם, העלו אותם על משאיות ובזה נגמר הסיפור.

*YouTube:vBsHeR-oNtQ* אלן שניידר הביא לי את הפרויקט הזה וישר שאלתי, איפה יד ושם בתוך הסיפור?...כולנו היינו בגן חסידי אומות עולם...ואלן סיפר לי על החוק שרק מכסה מצילים לא יהודים. אז התעניינתי יותר ושוחחתי עם חבר כנסת לשעבר שגם בן של ניצול. הוא סיפר שכל יהודי היה במצוקה, ושלהעלות מסוימים מעל אחרים, עלול לזלזל באלה שלא יכלו להציל את עצמם, שכן הלכו כצאן לטבח. כמו עבור קרובים שלי...החיילים נכנסו לכפר יום אחד, אספו את כולם, העלו אותם על משאיות ובזה נגמר הסיפור. לא לגמרי הבנתי את העניין עם יד ושם...אבל התחלתי לקרוא עדויות וגיליתי אנשים גיבורים של ממש, שחיו בסכנת מוות מתמדת..אתם יודעים, יש את אלה שיכלו לשרוד עוד שבוע, אולי עוד חודש, וחלק שרדו את המלחמה כולה, אבל מדובר באנשים שיצאו מגדרם כדי להציל יהודים אחרים. שעשו כל מה שביכולתם כדי להציל יהודים נוספים. אלה באמת סיפורים מדהימים ומאוד התרגשתי משני האירועים בריברדייל ומנהאטן, ואני מאמין שמדובר בפרויקט יקר ערך ושעם הזמן כולם יסכימו איתי, כולל יד ושם. אז אני חושב שיש לאברהם פרויקט מדהים עם הסרט ואני גאה בעובדה שאלן שניידר לוקח בזה חלק כמארגן הועדה. חיים רוט הוא ניצול שפגשתי בכנס אחר, עבדנו יחד לפני מספר שנים. ורק לאחרונה גיליתי שבנו היה סגן השגריר באו"ם. פעיל חברתי מדהים וכך גם דיפלומט מדהים בפני עצמו. אז אני חושב שחשוב שנגבה את הפרויקט ונסייע לאדם שניידר ואברהם שמקדמים מיזם חשוב זה. בדיוק כשאתה חושב שכבר שמעת הכל, כל טוויסט חדש על הישרדות, כל טוויסט אפשרי על המעשים המזעזעים וברברים שבוצעו כנגד בני עמנו, אתה ממשיך ללמוד ולומדים דברים חדשים בכל יום. אף אחד מאיתנו לא מסוגל להבין איך זה היה לחיות במצב כל כך קשה, בסכנת חיים מתמדת...יש לנו הרבה סיפורים ודאי בחדר הזה. אז זה בהחלט פרויקט חשוב, ללמוד על הסיפורים הללו גורם לנו להרגיש טוב כיהודים. גם לשמוע על הלא יהודים גורם לנו להרגיש טוב. אך לא מדובר כאן רק בסיפורים אלא בחיזוק זיכרון השואה. אנו מתקרבים לשלב שבעוד כעשור, כל אלה עם הקעקוע על היד כבר לא יחיו בינינו, כבר לא יהיה מי שיגיד "ראיתי" או "חוויתי". ואז מכחישי השואה יוכלו לחגוג...אז כל עוד נוכל לשוחח עם האנשים הללו, עלינו לעשות כל שביכולתנו כדי לעשות זאת. אני מוריד את הכובע בפניך אברהם ובפני הצוות שלך, מה שאתם עושים זו מצווה גדולה ותרומה אדירה לזיכרון השואה אז כל הכבוד על כל העבודה הטובה.