דף הבית ספרים צרו קשר English
 
 
 
"בית מצוינות לאומי" ("National Excellence House")
"מינהרת זמן" אשר ביציאה ממנה מחליט/ה העובר/ת בה כי למחרת בבוקר העבודה וכל פעולות החיים האחרות שלו/ה - כסנדלר/ית, כרופא/ה, כטכנאי/ת, כמוקדן/נית, כמורה, כספורטאי/ת, כחקלאי/ת, כנהג/ת וכדומה - תבוצענה בדרך משופרת (מניעתית/טובה) יותר מאשר הן בוצעו עד אתמול בערב, ועל ידי כך לשפר את המצוינות הלאומית ואיכות החיים של מדינה דמוקרטית. החלום והחזון הם שלכל מדינה דמוקרטית בעולם יהיה בית מצוינות לאומי משלה.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון מצוין
רק מי שמודד את תוצאות פעולותיו, יודע כמה הצליח. יחד עם זאת, הוא אינו יודע האם יכול היה להצליח יותר. כדי לדעת זאת, מומלץ לו שיתמקד בשני מישורים עיקריים: 1) לנתח את הסיבות שגרמו להיווצרותם של כשלים, ליקויים, תקלות ותופעות לא רצויות נוספות אחרות שמנעו ממנו להצליח יותר. 2) לתכנן פעולות שיפור ומניעה, המתבססות גם על הצלחות של אחרים באותו תחום, מעשה או פעולה. זאת, בתקווה שהאחרים מודדים את הצלחותיהם ומדווחים עליהן בצורה שמאפשרת ללמוד מהן.
תגובות: -1   צפיות: -1

*YouTube:1Sg_6XSYI2c* תמלול נאום רונלד רייגן 14.11.1988 אמירותיו של הנשיא רונלד רייגן בטקס ההצגה של פרסי המצוינות הלאומית ע"ש מלקולם בלדרידג' החדר המזרחי. קלטת ראשית מספר 125 ספריית נשיאות רונלד רייגן "תודה. ובכן בוקר טוב. בעוד כשבועיים, ארה"ב תחגוג את חג ההודיה. זמן שהעם מביט לאחור ומודה על החירויות האישיות והכלכליות בהם בורכו האמריקאים. כעם יש לנו הרבה על מה להודות. אנו ממשיכים להנות מתקופה ארוכה של שלום בהיסטוריה של העם שלנו. התוצר הלאומי ברוטו גדל ב-26%, מאז שההתאוששות החלה לפני 6 שנים. התעשייה האמריקאית היא שוב ברמת תחרות עולמית, וכן העתיד של אמריקה אכן זוהר. הטקס של היום מעיד גם על ההתקדמות שעשינו וגם על ההבטחות שעלינו עוד לקיים. חוזקת הכלכלה האמריקאית תלויה ביכולת של התעשייה להמשיך ולהשתפר ביצור תוצרים איכותיים, ולהישאר בשיא החדשנות הטכנולוגית. וזו הסיבה שפרס מלקולם בלדרידג' לאיכות כל כך חשוב. הפרס מזהה את תרומתן של חברות ברחבי המדינה לצמיחה הכלכלית שלנו, חברות שמייצרות את המוצרים באיכותיים ביותר. והיום אנו מצדיעים ל-3 תאגידים שמיצגים את מסירות התעשייה האמריקאית לאיכות. כל אחד מהתאגידים הללו, ועוד אלפים אחרים, שואפים לשמור על ארה"ב חזקה בכך שהופכים מוצרים אמריקאים למוצרים הכי טובים להשגה. הם ורבים כמוהם, נותנים דוגמה לאמונה שאיכות היא בעדיפות עליונה תמיד. הדבר היחידי שמייחד את המנצחים הללו הוא שהם מבינים ששיפור האיכות הינו תהליך אין סופי. מאמץ של כלל החברה, כשכל עובד נותן מעצמו למען מטרה זו. הם מבינים ששביעות רצונו של הלקוח ממוצר איכותי- זוהי המטרה. והם יודעים שהחזקה של הכלכלה האמריקאית ועתידה תלויים יותר ויותר על איכות מוצריה. הפרס הזה נוצר ובא לידי ביטוי ברוח שיתוף הפעולה בין הממשלה למגזר הפרטי, שהרי כך זה אמור להיות. אנו חייבים תודה גדולה לקרן שמסייעת לקדם פרס זה ולאנשים הרבים במגזר הפרטי, בעיקר הבוחנים, שאפשרו לחלק פרס זה מתוך מסירותם האישית לאיכות. ומילת תודה לביל ורדי ולמחלקת המסחר במוסד הלאומי לתקנים וטכנולוגיה. הם עבדו בצורה טובה מאוד עם המגזר הפרטי כדי להבטיח שפרס זה אכן יגדיר סטנדרד לאומי. לפרס זה יש משמעות מיוחדת עבורי, כי זו דרך טובה להוקיר חבר טוב, מלקולם בלדרידג'. איש עסקים דינמי ומזכיר מסחר מצוין. היום אנו מוקירים את מאק בהכרה מתמשכת לאיכות. ועכשיו הגיע הזמן להכיר את הזוכים בפרס. הפרס מוענק לחברות, אך מורווח על ידי אנשים פרטיים שעובדים יחד במסע אחר המצוינות. אז כשיו אעביר את הפודיום למזכיר ורדי והוא יכריז על הזוכים". ורדי: "תודה אדון הנשיא. היינו רוצים שהזוכים יעלו, כל אחד בזמנו. ונתחיל עם רוברט גלווין, יו"ר מוטורולה. הזוכה השני, ג'ון מריס, יו"ר ומנכ"ל מחלקת אנרגיה גרעינית של וסטינג האוס. והזוכה השלישי, ארדין סימס, גלוב מדלוג'יקל. "