דף הבית ספרים צרו קשר English
 
 
 
"בית מצוינות לאומי" ("National Excellence House")
"מינהרת זמן" אשר ביציאה ממנה מחליט/ה העובר/ת בה כי למחרת בבוקר העבודה וכל פעולות החיים האחרות שלו/ה - כסנדלר/ית, כרופא/ה, כטכנאי/ת, כמוקדן/נית, כמורה, כספורטאי/ת, כחקלאי/ת, כנהג/ת וכדומה - תבוצענה בדרך משופרת (מניעתית/טובה) יותר מאשר הן בוצעו עד אתמול בערב, ועל ידי כך לשפר את המצוינות הלאומית ואיכות החיים של מדינה דמוקרטית. החלום והחזון הם שלכל מדינה דמוקרטית בעולם יהיה בית מצוינות לאומי משלה.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון מצוין
רק מי שמודד את תוצאות פעולותיו, יודע כמה הצליח. יחד עם זאת, הוא אינו יודע האם יכול היה להצליח יותר. כדי לדעת זאת, מומלץ לו שיתמקד בשני מישורים עיקריים: 1) לנתח את הסיבות שגרמו להיווצרותם של כשלים, ליקויים, תקלות ותופעות לא רצויות נוספות אחרות שמנעו ממנו להצליח יותר. 2) לתכנן פעולות שיפור ומניעה, המתבססות גם על הצלחות של אחרים באותו תחום, מעשה או פעולה. זאת, בתקווה שהאחרים מודדים את הצלחותיהם ומדווחים עליהן בצורה שמאפשרת ללמוד מהן.
תגובות: -1   צפיות: -1
מאמר המדד ל"מצוינות לאומית" של מדינה דמוקרטית
העולם העסקי המודרני מאופיין מזה שנים רבות בחתירה ל"מצוינות ארגונית" ויצירתיות. "מצוינות", במגזר העסקי, היא שם המשחק. "המצוינות" מתבטאת בעידוד יוזמה, יצירתיות, איכות, הקפדה על פרטים, מוטיבציה, השקעה, התמדה, דבקות במטרה ושאיפה מתמדת לשיפור. במטרה לקדם לא רק את העולם העסקי אלא גם את החברה כולה, יש צורך לעצב ו"לצרוב" ערכים אלה גם בתודעה הציבורית. ואכן, בעשור האחרון, מדינות רבות בעולם המודרני החלו להבין שנושא "המצוינות" חשוב גם בסקטור הציבורי. המדינה היא הארגון, והלקוח הוא האזרח שמצפה לקבל מהמדינה את התוצרים המגיעים לו באיכות הגבוהה ביותר שאפשר וזאת במסגרת המשאבים הקיימים. בשל כך, על המדינה חלה החובה לטיפוח המצוינות הן כביטוי לשירות שהיא חבה לאזרחיה והן כפועל יוצא של אחריותה לקיומה הריבוני, לעצמאותה ולחוסנה.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
President Reagan's Remarks at the Malcolm Baldrige National Quality Awards on November 14, 1988

לתרגום המלל לעברית לחצו כאן
מצוינות לאומית בישראל - ראש הממשלה המנוח יצחק רבין - תיאטרון ירושלים, אפריל 1994

הרצאה על: "המדד למצוינות לאומית ואיכות החיים בישראל כמדינה דמוקרטית", באוניברסיטה הפתוחה ברעננה

כתבה שפורסמה ב-ynet: "נא להכיר: מדד למצויינות לאומית"
ד"ר אברהם חולי פיתח שיטה למדידת האיכות והמצויינות של המדינה, המבוססת על בדיקה רב-שנתית של ההכנסה ממסים ושביעות הרצון של האזרחים; מסקנות: מצבנו לא רע, אם כי עדיין אין למי להשוות; הישראלים מרוצים מחברות המזון ומבזק, ומאוכזבים מהממשלה וממערכת החינוך
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
תכנית איכות כוללת — יעד אסטרטגי. (גרשון גולן וד"ר אברהם חולי).
התפיסה שאיכות היא יעד אסטרטגי ותנאי להישרדותם של ארגונים עסקיים חודרת יותר ויותר להכרתם של ראשי ארגונים בכל רחבי העולם. מוצר איכותי הוא מוצר המספק את הרוכשים אותו לאורך זמן. מדובר באספקה במועד, במחיר תחרותי, בתפקוד, בעיצוב ובגימור. ואולם נורמות האיכות משתנות בקצב מהיר. מוצר שנחשב למוצר איכותי בעבר הלא־רחוק עלול שלא להיתפס כמוצר איכותי כיום.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
רכיבי ניהול המשולבים במערכת ניהול איכות כוללת. (ד"ר אברהם חולי)
איש אחד בא אל הלל הזקן, ואמר לו: "אין לי זמן ללמוד את כל התורה, למד אותי את כולה על רגל אחת". ענה לו הלל הזקן: "ואהבת לרעך כמוך". מאותו יום הושתתו חייו של אותו איש על המענה הזה. כך הדבר כשפונים אליי בבקשה ללמד את תורת האיכות על רגל אחת.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
חזון ההגשמה העצמית. (ד"ר אברהם חולי)
ברגע זה המוני תינוקות נושמים את נשימתם הראשונה והמוני בני אדם נפרדים מן העולם. יש הנפרדים מהעולם בגלל מחדלים או טעויות אשר היה אפשר למנוע בשימוש בשיטות ובכלים שפיתחו העוסקים באיכות. מניעה זו היא חזון. יש לעשות הכול כדי להגשימו וכדי לצמצם עלויות אי־איכות.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
איכות במילניום הבא. (ד"ר אברהם חולי)
אלה הם שמות נרדפים לכמה מונחי יסוד: איכות - אמינות, זמינות, טיב, מצוינות, התאמה לדרישות. ארגון - חברה, תאגיד. מנכ"ל - נשיא, יו"ר מועצת מנהלים. לקוח - צרכן, משתמש. לכל ארגון יש לקוחות. הלקוחות רוכשים מהארגונים תוצרים - מוצרים, מערכות או שירותים. תוצרים אלו הם תוצאה של פעילות ארגונית שמבצעים מנהלים המתמקדים ביעדים של כמות - כמות המוצרים, כמות הרכיבים, כמות תכניות הפיתוח, כמות העובדים, כמות ההזמנות, כמות החשבוניות, כמות השטחים; ביעדים של זמן - מועדי הגמר של ייצור המוצרים, מועדי הגעתם של רכיבים, מועדי השלמת תכניות הפיתוח, מועדי קליטת העובדים, מועדי קבלת ההזמנות, מועדי הוצאת החשבוניות, מועדי השלמת השטחים; וביעדים של כסף - עלות הייצור, עלות רכישת הרכיבים, עלות תכניות הפיתוח, עלות העסקת העובדים, עלות הטיפול בהזמנות, עלות הפקת החשבוניות, עלות רכישת השטחים.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1