דף הבית ספרים צרו קשר English
 
 
 
"בית מצוינות לאומי" ("National Excellence House")
"מינהרת זמן" אשר ביציאה ממנה מחליט/ה העובר/ת בה כי למחרת בבוקר העבודה וכל פעולות החיים האחרות שלו/ה - כסנדלר/ית, כרופא/ה, כטכנאי/ת, כמוקדן/נית, כמורה, כספורטאי/ת, כחקלאי/ת, כנהג/ת וכדומה - תבוצענה בדרך משופרת (מניעתית/טובה) יותר מאשר הן בוצעו עד אתמול בערב, ועל ידי כך לשפר את המצוינות הלאומית ואיכות החיים של מדינה דמוקרטית. החלום והחזון הם שלכל מדינה דמוקרטית בעולם יהיה בית מצוינות לאומי משלה.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון מצוין
רק מי שמודד את תוצאות פעולותיו, יודע כמה הצליח. יחד עם זאת, הוא אינו יודע האם יכול היה להצליח יותר. כדי לדעת זאת, מומלץ לו שיתמקד בשני מישורים עיקריים: 1) לנתח את הסיבות שגרמו להיווצרותם של כשלים, ליקויים, תקלות ותופעות לא רצויות נוספות אחרות שמנעו ממנו להצליח יותר. 2) לתכנן פעולות שיפור ומניעה, המתבססות גם על הצלחות של אחרים באותו תחום, מעשה או פעולה. זאת, בתקווה שהאחרים מודדים את הצלחותיהם ומדווחים עליהן בצורה שמאפשרת ללמוד מהן.
תגובות: -1   צפיות: -1
הספר מודל אופטימלי לחישוב עלויות אי איכות
מאת: ד"ר חולי אברהם. "הקדמה: מודל אפקטיבי לחישוב "עלויות אי-איכות" הינו מודל המסייע בשיפור ניצולים של משאביו השונים של הארגון. המודל מאפשר זיהוי תחומים בהם קיים "בזבוז משאבים" ומצביע על פונקציות ופעילויות הטעונות שיפור. הספר "עלויות אי-איכות" מציג מודל ונוסחאות לחישוב עלויות אלו, תוך בחינת השפעתן של כל הפונקציות בארגון העסקי על "האי איכות" ועל עלותה. בספר מוצגות שש קבוצות עיקריות של ארגונים עסקיים. בכל ארגון מתוארות שש מערכות ארגוניות ואחת-עשרה פונקציות עיקריות המשולבות ומשפיעות על מבנה הדוחות הכספיים המרכזיים של הארגון – דוח רווח והפסד ודוח הוצאות לפי פעילות. הספר מיועד למנכ"לים ומנהלים ברמות השונות של הארגון העסקי וכן לבעלי תפקידים המסייעים בהשגת מטרותיו העסקיות של הארגון. בספר משולבים הסברים, דוגמאות, נוסחאות, טבלאות וגרפים להמחשה מיטבית של המודל."
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
חזון ההגשמה העצמית
מטרתי בספרון זה היא לעורר אנשים, שטרם נחשפו לתהליכי שיפור עצמי כלשהם, אל הצורך בשינוי, ולכוונם למסע אישי ארוך אך מרתק, ובו יצעדו בשבילים זרועים בתהליכי שיפור לסוגיהם הכוללים שיטות וכלים מתרבות האיכות. שיטות וכלים אלה ניתנים ליישום הן במישור האישי והן במישורים אחרים וסופם שיביאו למפנה חשוב בחיי הנוקטים אותם.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
הספר של אבאסבא, משה חולי
דרכם של שמחה (מבורך) ומשה חולי מיוון לצור משה.קטע מהספר: "אני משה חולי, יליד 1916 בסלוניקי שביוון, בנם של שלמה וג'נטיל חולי, נכדם של אסתר ויצחק חולי, ושל וִידַה אֶררֶהַ ומֵרְקַדוֹ. הוריי, שלמה וג'נטיל, הביאו לעולם שישה ילדים. הבכורה, אחותי הגדולה אסתר ( 1908). בת מסורה ודואגת. תמיד עזרה לאמא בכל עבודות הבית: כביסה, בישול וניקיון. אחריה נולד אחי השני יצחק (1910). בן מסור לאבא. עבד עמו ועזר לו בעסקי הובלת העצים לקבלני בניין. אחותי אלגרה נולדה שלישית (1913). הילדה החברותית בינינו. אני משה נולדתי רביעי במשפחה (1916). אחי אהרון בא לעולם שנה אחריי (1917) ואליעזר, אחי הקטן, היה בן הזקונים (1920). שניהם התבלטו באהבתם לצאת לטיולים עם חברים."
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1