דף הבית ספרים צרו קשר English
 
 
 
"בית מצוינות לאומי" ("National Excellence House")
"מינהרת זמן" אשר ביציאה ממנה מחליט/ה העובר/ת בה כי למחרת בבוקר העבודה וכל פעולות החיים האחרות שלו/ה - כסנדלר/ית, כרופא/ה, כטכנאי/ת, כמוקדן/נית, כמורה, כספורטאי/ת, כחקלאי/ת, כנהג/ת וכדומה - תבוצענה בדרך משופרת (מניעתית/טובה) יותר מאשר הן בוצעו עד אתמול בערב, ועל ידי כך לשפר את המצוינות הלאומית ואיכות החיים של מדינה דמוקרטית. החלום והחזון הם שלכל מדינה דמוקרטית בעולם יהיה בית מצוינות לאומי משלה.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון מצוין
רק מי שמודד את תוצאות פעולותיו, יודע כמה הצליח. יחד עם זאת, הוא אינו יודע האם יכול היה להצליח יותר. כדי לדעת זאת, מומלץ לו שיתמקד בשני מישורים עיקריים: 1) לנתח את הסיבות שגרמו להיווצרותם של כשלים, ליקויים, תקלות ותופעות לא רצויות נוספות אחרות שמנעו ממנו להצליח יותר. 2) לתכנן פעולות שיפור ומניעה, המתבססות גם על הצלחות של אחרים באותו תחום, מעשה או פעולה. זאת, בתקווה שהאחרים מודדים את הצלחותיהם ומדווחים עליהן בצורה שמאפשרת ללמוד מהן.
תגובות: -1   צפיות: -1
יעקב – "ג'קיטו" מאסטרו ( 1927 - 21/2/2016)
ג'קיטו מאסטרו, יליד סלוניקי (Thessaloniki ) בנם של יצחק וגרציה מאסטרו (Itzhak and Grazia Maestro) היה בן הזקונים במשפחתו. היו לו שתי אחיות ואח: אסתר הבכורה, ז'אנה ודניאל. ג'קיטו התייתם מאביו בגיל שבע. כאשר פלשו הגרמנים ליוון, החל ג'אקיטו לסחור עם חיילי האס. אס. שהיו בעיר. כך רכש לעצמו את השפה הגרמנית.
תגובות: -1   צפיות: -1
יעקב (ג'קו) רזון (2.2.1921 - 9.7.1997 )
ג'קו רזון בן לאברהם ואסתר רזון נולד בעיר סלוניקי (Thessaloniki) שביוון. הוא היה הצעיר מבין שלושה אחים. אביו ניהל חברה גדולה של מסחר בטבק. משנת 1935 החל ג'קו להתאמן באגרוף ב"מכבי", כדי שיוכל להשתתף במכביה. ג'קו נחשב למתאגרף חזק ובשנת 1937 זכה באתונה (Athens) באליפות במשקל בינוני.
תגובות: -1   צפיות: -1
הרב משה שמעון פסח (1869 – 13/11/1955)
הרב פסח נולד בלאריסה (Larissa ) לרב שמעון פסח. בשנת 1892 מונה לרב העיר וולוס (Volos), שם שימש גם כמוהל, שוחט ומורה לעברית. שנתיים אחר כך נשא לאשה את שרה בורלא (Sara Burla). לזוג נולדו שבעה ילדים.
תגובות: -1   צפיות: -1
דייזי ארוך - חלגואה (12/1922 - 15/09/1979)
דייזי ארוך – חלגואה (Daizy Aroch Halegua) ילידת סלוניקי (Thessaloniki) הינה בתם החמישית מתוך שמונה ילדים של אסתר ויצחק ארוך (Itzhak Aroch). דייזי הגיעה למחנה אושוויץ (Auschwitz) ב- 28/4/1943. מספרה האישי היה 43166. לאור שליטתה בשפה הגרמנית, מונתה להיות המתורגמנית של האסירות היווניות אשר לא הבינו את ההוראות והפקודות שניתנו להן.
תגובות: -1   צפיות: -1
מאסטרו - צדיקריו אסתר (23/2/1914)
אסתר מאסטרו-צדיקריו (Maestro-Zadikariyo Ester) ילידת סלוניקי (Thessaloniki) בתם של יצחק וגרסיה מאסטרו (Itzhak and Grazia Maestro). אחותם של ז'אנה, דניאל ויעקב. בתקופת הכיבוש הגרמני, הצליחה אסתר לרכוש לעצמה את השפה הגרמנית אשר עזרה לה בהמשך. היא נשלחה למחנה אושוויץ (Auschwitz) בתאריך 17/3/1943 והועברה יחד עם אחותה למחנה בירקנאו (Birkenau). לאחר כמה ימים הפכה אסתר להיות המתרגמנית של האסירות היווניות שלא הבינו את השפה ולא את פקודות אנשי המחנה. היא הצליחה לארגן להן את המקלחת הראשונה שלהן מאז בואן למחנה.
תגובות: -1   צפיות: -1
ד"ר לאון קואינקה ז"ל
רופא יהודי-יווני שנאסר במחנה הריכוז בונה (Buna) – מחנה לווין של אושוויץ - שם מונה לרופא ע"י הפושע הנאצי ד"ר יוזף מנגלה. סייע לאסירים במחנה להינצל מסלקציות והעניק להם טיפול רפואי למרות מחסור כמעט מוחלט באמצעים ובתרופות.
תגובות: -1   צפיות: -1
הרב אליהו פנחס ברזילאי: 1979 -1891
הרב ברזילאי נולד בסלוניקי ובשנת 1910 הגיע לירושלים ללמוד ולקבל הסמכה כרב.ב-22.9.1943 הוזמן הרב ברזילאי להנהלת הגסטפו ושם הודיעו לו שהיהודים יופרדו משאר תושבי העיר. כתוצאה מכך, נתן הרב הוראות לשרוף את כל מסמכי הקהילה. הידיעה הזו התפרסמה במהירות בכל חלקי העיר וגרמה לכך שרוב יהודי אתונה ברחו אל ההרים ואל כפרים מרוחקים והתחבאו בשמות מזויפים ותעודות מזויפות. כל אלה, תוך סיכון חיים רב. כך ניצלו כ-3,000 מיהודי אתונה.
תגובות: -1   צפיות: -1